Tork (uawarrior_south) wrote,
Tork
uawarrior_south

Держава і рівень її громадян

Стояв в черзі із солдатами ЗСУ, купував квиток на потяг.
Розговорилися трохи - що де робиться на фронті, як служиться в тих чи інших частинах - звичайна розмова серед військових, нічого особливого.
Враження від співрозмовників - адекватні, впевнені в собі, цілеспрямовані і врівноважені чоловіки.
Того ж вечора їхав в потязі із тими, хто не знайшов часу піти в армію за останні чотири з половиною роки війни.
З ними не розмовляв, нема про що - але їх п'яні теревені мусив слухати. Їх зміст: українці - неповносправні, слабкі, неповноцінні, тому нас не беруть в ЄС, не поважають.
Насправді ці недолюдки розказували про себе - вони самі того не помічаючи переносили свої особисті якості на всю нашу націю.

Цей вступ потрібен, щоб підкреслити - моральний рівень, ідейний рівень, рівень чистоти_ідентичності - залежить від вчинків, які вчиняє або не вчиняє особистість.
Ті самі показники щодо цілої держави і цілої нації - моральний рівень, ідейний рівень, рівень чистоти ідентичності - напряму залежить від колективної діяльності або бездіяльності того чи іншого колективу.
На п'ятому році війни психологічний контраст між Українським Солдатом і українським дезертиром - разючий.
Дезертирство - є смертний гріх, який убиває людину із середини, винищує всі позитивні характеристики.
Ще раз отримана ілюстрація цього факту.
Воля до війни, здатність до ратного труда в обороні держава - це чеснота, яка формує колектив із середини.

Захід і Україна, динаміка суспільних процесів

Західний світ зараз сповідає ідеологію, яку автор називає "меншинізм" - єретичне вчення про самоцінність меншин, правденість меншин, доброчесність меншин супроти несамоцінної, грішної, злочесної більшості, яка ці меншини утискає, пригнічує, дискримінує. Це єретичне вчення з точки зору Християнства походить від політичного вчення філософів-неомарксистів, розчарованих в капіталізмі лівих інтелектуалів, які фактично керують цивілізацією Заходу.

Що саме єретичного у вченні меншинізму?
Адже дійсно кожна більшість в усі віки тисне на меншість з метою її усунення - це об'єктивний закон природи помітила ще народна мудрість у визначенні "білої ворони", птаха, який відрізняється кольором і тому є ворожим для більшості птахів власного виду.
Історично всі прогресивні групи в час свого зародження були меншістю - від віруючих як релігійної групи до воїнів, вчених, ідустріалістів як суспільного класу і так далі. Так чому ми маємо засудити саме нинішнє вчення меншиністів, сповідників вчення про праведність будь-якої меншини супроти більшості?
Україна є яскравий приклад як нація, не з'єднана жодною організованою релігією, Церквою, - розпадається, атомізується, втрачає свою державність на сотні років.
В той час як нації, традиційно засновані на диктатурі християнської більшості - сформували свою державність на ті самі сотні років.

Це закономірність чи збіг?
Чи є взаємозв'язок між трьома компонентами - відношенням до Бога, відношенням до ближнього і успішністю колективу (нації і держави)?
Відповідь однозначну щодо людства загалом дати важко.
А от в Східній Європі ХХого століття ряд її новостворених держав продемонстрували вельми і різнонаправлену динаміку - від Фінлядії і Польщі до України.
Показники динаміки різняться як по набуттю/втраті територій так і по набуттю/втраті населення.
Причому є пряма залежність рівня консолідації громадян навколо власної держави - від рівня їх консолідації навколо Господа Бога і Його Церкви.
Цей культурно-політичний феномен ще буде досліджений зацікавленими.
Констатуємо зараз диференційованість колективної психології, масового психологічного поля, загального культурного коду на сучасний історичний період між державами Заходу і Україною, яка цікава нам.

Держави і нації Заходу - не відчуваючи загрози для власного існування ось вже понад 70 років з часу закінчення ІІої світової війни - зараз глибоко поринули у себе самих і намагаються розібратися із своїми власними історичними гріхами або надмірними зусиллями привести меншість до праведності механістичними засобами примусу.
З часу краху атеїстичної імперії СССР - остання загроза способу життя і способу мислення націям Заходу зникла.
Військова загроза якраз не зникла - що саме по собі цікавий феномен - але зникла загроза способу життя і мислення. Тепер історична Росія, колишній атеїстичний СССР - не являє собою жодної альтернативи капіталістичному Заходу.
Китай, при всій його атеїстичності - ніколи не міг бути такою загрозою через своє поганське походження. Тільки Християни - або зрадники, відступники від Християнства - вирішують долю світу. Із цим історичним феноменом доведеться жити всьому людству.

Отже з 1991 року, коли зник СССР і зникла остання зовнішня колективна загроза способу життя націй Заходу - зникла і вся колективна солідарність їх громадян навколо Християнства. З того часу Християнство на Заході стало чимось чужим або і ворожим для значної частини еліти.
Вірніше воно завжди було таким - але зовнішня загроза від СССР заважали до часу надбагатим елітаріям західного світу відверто конфліктувати із місцевими віруючими.
Зараз держави Заходу зайняті самі собою - виправленням історичних гріхів чи то несправедливостей щодо тих чи інших меншин, які були дискриміновані або начебто були дискриміновані з боку християнської більшості.

Ідеологія меншинізму мусить ідеалізувати ту чи іншу меншину до рівня християнської святості, осередку добра і праведності - а всіх її противників поміщати в ранг запеклих грішників, осередку зла і безчесності.
В результаті даної релігійної особливості цих політичних неокультів ми отримуємо школу ненависті, причому ця ненависть спрямована як щодо більшості (злої, гнобительської, дискримінуючої) так і до інших меншин
В цьому плані дуже цікава (і дуже релігійна) полеміка, яку я мав нещастя спостерігати між захисниками тварин і захисниками прав жінок - суть якої в тому, що захисники прав жінок прийшли в спільноту захисників прав тварин і звинуватили їх в єресі - в тому, що тварини їм цікаві більші за жінок. У відповідь захисники тварин прокляли захисників жінок - на підставі того, що жінки мають право голосу, можуть говорити про свої проблеми, можуть захищати свої права - а тварини не мають такої можливості. Люті взаємні прокляття увінчали цих героїв "морального прогресу" і багато чого пояснили в їх крипторелігійній, сектантській ментальності.
Цей період потьмарення християнського розуму на Заході співпав із величезною кризою в Східній Європі - із нападом реваншистської Росії на Україну.

Україна тим часом - має зовсім інший вектор розвитку (або деградації) як мінімум крайні сто років.
В нас немає не лише самопізнання, щоб лікувати свої історичні гріхи - в нас їх навіть немає інструменту їх пізнання, власної Церкви, і волі до їх подолання через покаяння.

В України на часі ось вже сімсот років одна й та сама задача - відновлення державності, незалежності Української Нації.
Ця конкретна історична задача для цілої нації сто років тому, на початку ХХ століття, - була виграти виграти вітчизняну війну у Росії, - і зараз, на початку ХХІ століття ця задача ніяк не змінилася. Агресор той самий, мета агресії та сама, жертва агресії діє ідентично.

В України на повну міру, в повний ріст - стоїть проблема більшості.
Тобто якою саме має саме має бути більшість Українців або ж універсальний ідеал Українця - воїнами, які здатні захистити свій колектив (націю, державу) навіть ціною власного життя - чи дезертирами які раціонально уникають війни за державу і цим мінімізують ризик власної смерті?

В сучасні Україні актуальне питання історичного моменту сьогодення - і семисот років останньої історії - це саме ідеал Українця.
Яким має бути Українець ідеальний (вищий рівень всіх чеснот) - і яким має бути Українець середньостатистичний (допустиме відхилення від ідеалу).
Для Заходу всі ці питання давно вирішені поголовним Християнстом католицького а потім протестанського напрямків. Таке питання для націй Заходу навіть не повставало - всі історичні герої державної і національної розбудови є віруючі Християни.
Про Україну це можна сказати теж - крім того, що культ національного героя на Заході це саме культ переможця, жертовного, навіть самогубчо_жертовного, але переможця.
Українці так не спромоглися зберегти національну церковну традицію як першооснову державності і тому не сформулювати християнського ставлення до національного героїзму - в результаті в нашій колективній підсвідомості домінує культ мучеників, там де має бути культ переможців.

Проблема більшості

Проблема більшості - або якою має бути більшість Українців, яким має бути ідеал Українця - прямо посилає нас до критеріїв:
- Моральний рівень;
- Ідейний рівень;
- Чистота_ідентичності.

Послідовність обрана не дарма саме така - морально доброчесна людина в очах Божих може виправити неправильну ідею. Ідейна досконалість може подолати брак ідентичності (окрім релігійної).
Чистота ідентичності - воля бути Чоловіком чи Жінкою на 100 %, воля бути Батьком чи Матір'ю, Дідом і Бабою, професіоналом у роботі і тд.
Недарма ідентичність насамперед витікає із родини та професії - це ті стосунки, які об'єктивно мають величезний вплив на розвиток особистості, причому із часом ідентичність в родині і ремеслі міняється.
Чистота ідентичності національної є вища ідентичність, ідентичність абстрактна (на відміну від емпірично наявних сімейної і професійної) - фактично це лише різновид ідентичності родинної, сімейної і є ніщо інша як абстрактна єдність всіх родин конкретної етнічної спільноти навколо іншої абстрактної єдності - власної держави.

Тому національна ідентичність і державна ідентичність - це явища виключно уявні і саме сила цієї уяви змушує батьків ризикувати за чужих дітей на полі бою.
Релігійна ідентичність - це вже явище третього порядку відносно родини і першого порядку відносно особистої_ідентичності.

Християнство - релігія особистості, яка обіцяє кожному сповіднику особисте безсмертя за виконання волі Божої.
Від чистоти нашої благої ідентичності, вірності Господу Богу, Ісусу Христу - напряму залежить наше буття в сенсі протистояння злу.
Саме подолання зла і гріха - свого власного найперше і по друге колективного через перше - і є життя вірного Христу.
Моральний рівень - це розрізнення Добра зла, позиціонування Добра і зла.
Чистота ідентичності - це рівень особистої аскези, особистої жертовності щодо тої чи іншої ідентичності (конкретної сімейної чи абстрактних особистої, державної, національної ідентинчостей).

Ідейний рівень - це рівень абстрактних ідей, які мають дати колективу силу до втілення і захисту Добра та протистояння злу.

В Україні зараз є популярним захворювання на взаємовиключні параграфи, фактично розлад особистості на моральному і ідейному ідейному рівні.

Цей стан ми бачимо коли:
- одна й та сама людина устами сповідає своє Християнство і одночасно свідомо грішить супроти Бога;
- одна й та сама людина визначає себе як Християнина і одночасно радикального дезертира;
- одна й та сама людина визначає себе як Українця, патріота і одночасно як радикального дезертира.
Це явище цілком не християнське - адже із слів Спасителя відомо, що "не можна двом панам служити".
В Україні ця двоєдушність стала для багатьох стандартом, причому абсолютно зрозуміла домінуюча частина цієї самоідентифікації - який із двох панів головний.

Ідейний рівень - це здатність продукування ідей щодо простистояння злу.
Чисте зло зустрічається в колективному житті досить рідко - на противагу життю особистому.
В якійсь степені нам пощастило, що Поляки і Росіяни є саме ті сусіди, від яких годі ждати добра.

Сучасна новітня історія України із 2004 року - це опосередкований, а потім з 2014 року, пярмий напад зла з боку влади в Росії у відповідь на національно-політичне відродження Українців.
Дія Росії супроти України = це чисте, 100%ове, бездомішкове зло.
Всі, хто на ідейному рівні говорять про мир із цим злом, виступають проти війни із цим злом - насправді служать злу супроти Добра.
В нас на вищому рівні влади ця блювота є актуальна - на словах боротися зі злом язиком, а на ділі всіляко уникати дискримінації цього зла - щоб потім із ним помиритися.
Це не лише психічна хвороба - це прямий злочин проти Бога, злочин проти України і проти цілого людства загалом.
Tags: Бог, Україна
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments